Producent wycieraczek samochodowych Valeo

Dynamiczny rozwój branży motoryzacyjnej sprawia, że dostępność asortymentu części zamiennych oraz oryginalnych podzespołów do samochodów, charakteryzujących się dużą wydajnością, trwałością eksploatacyjną oraz wysoką jakością wykonania stale rośnie. Do czołowych producentów artykułów motoryzacyjnych należy firma Valeo, produkująca m.in. profesjonalne wycieraczki do pojazdów rolniczych, autobusów oraz samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Producent wycieraczek samochodowych Bosch

Produkty marki Bosch przez wielu uważane są za synonim niezawodności i wysokiej jakości wykonania. Ta założona w 1886 roku spółka ma bardzo szerokie port-folio, które dzieli się na trzy główne segmenty - technikę motoryzacyjną, technikę przemysłową oraz dział zajmujący się dobrami przemysłowymi, wraz z technicznym wyposażeniem budynków. Jak to się stało, że ta niemiecka firma cieszy się aż takim uznaniem, niezależnie od długości i szerokości geograficznej? Co znajdziemy w ich asortymencie?

Poszczególne etapy produkcji wycieraczek samochodowych.

Cienki, elastyczny pasek gumy, prowadzony po gładkiej tafli szkła skutecznie zbiera wodę – wpadł na to Polak, Józef Hofmann, który został okrzyknięty wynalazcą wycieraczek samochodowych, które zrewolucjonizowały późniejszy rynek motoryzacyjny. Wycieraczki samochodowe służą do czyszczenia przedniej szyby samochodu z zabrudzeń i deszczu, dzięki czemu kierowca ma zapewnione optymalne widzenie. Jest ono kluczową kwestią podczas prowadzenia pojazdu. Wycieraczka ma dość prostą konstrukcję, w której tkwi jej siła. Niemniej jednak, proces jej produkcji jest nieco bardziej skomplikowany. Poznaj poszczególne etapy tworzenia wycieraczek.

Wykorzystanie plastiku w produkcji samochodów

Pojazdy samochodowe i inne produkowane są z ogromnej ilości różnego rodzaju materiałów. Duży udział w tym przypadku mają m.in. tworzywa sztuczne. Ponadto z uwagi na rosnący cały czas postęp technologiczny ich udział w przemyśle motoryzacyjnym cały czas rośnie. Niekiedy tworzywa sztuczne nazywa się nawet materiałami przyszłości. Co obecnie się z nich produkuje?

Wycieraczki z oryginalnym czy z uniwersalnym mocowaniem (multi-clip)?

Pogoda bywa kapryśna i zaskakująca, często pada, dlatego każdy samochód musi być wyposażony w odpowiednie wycieraczki. Skuteczne oczyszczanie szybz deszczu i śniegu gwarantuje nam dobrą widoczność. Bez niej nie jesteśmy w stanie prawidłowo oceniać odległości i obserwować drogi. Obecnie w sprzedaży jest wiele najróżniejszych wycieraczek, a wraz z postępem technologicznym dostępne są coraz nowsze modele, z nowymi typami mocowań.

Najważniejsze elementy związane z bezpieczeństwem jazdy samochodem

Samochód daje wspaniałą wolność, dzięki niemu ludzie poruszają się znacznie szybciej, wygodniej i bezpieczniej, niż 100 lat temu i wcześniej. Auto to skomplikowane zestawy poszczególnych części, każda z nich odpowiedzialna jest za inną funkcję. Wszystkie te elementy, połączone w sprawnie działającą całość,gwarantują nam komfortową, przyjemną i bezpieczną jazdę.

Co wpływa na trwałość wycieraczek samochodowych?

Prawidłowo działające, czyste wycieraczki to jeden z elementów zapewniających bezpieczną jazdę.Wycieraczki potrafią się bardzo szybko brudzić, przyklejają się do nich drobiny pyłu i kurzu, które niszczą pióra i dodatkowo mogą spowodować porysowanie tafli szyb. Brak konserwacji piór może wpływać na ograniczanie widoczności, a poza tym — istotnie skraca żywotność piór. Należy poświecić im trochę czasu zwłaszcza zimą i w okresach dużych opadów.

Rodzaje wycieraczek samochodowych

Nadeszła wyczekiwana wiosna a wraz z nią czas na obowiązkowe przeglądy naszych pojazdów. Jednym z elementów samochodu, na który trzeba szczególnie zwrócić uwagę są wycieraczki. Mają one decydujące znaczenie dla naszego komfortu i bezpieczeństwa pojazdu. Od dobrze dobranych wycieraczek zależy widoczność podczas jazdy oraz poprawne ocenianie odległości. Jakie są rodzaje wycieraczek samochodowych i które będą odpowiednie dla naszego pojazdu?

Historia wycieraczek samochodowych

Wycieraczki w samochodzie to obecnie dla każdego z nas tak oczywista sprawa. Mało kto zdaje sobie sprawę, że zanim stworzono je takie jak obecne są testowano różne inne rozwiązania. Ciężko dzisiaj sobie wyobrazić jeżdżące szczotki po szybie zamiast wycieraczek.

Szyby w samochodzie są ciągle zaparowane — dlaczego?

Polska pogoda jest bardzo wymagająca i może nastręczać kierowcom wielu problemów, jednym z nich jest efekt zaparowanych szyb. Gdy na zewnątrz jest zimno i sucho, praktycznie nie spotykamy się z tym zjawiskiem. Jeśli natomiast wszędzie panuje wilgoć i temperatura powietrza oscyluje koło zera — szyby pokrywają się mgłą, co bardzo ogranicza widoczność. W sprawnym samochodzie klimatyzacja powinna pomóc w tej sytuacji, jeśli jednak problem się nasila — należy wziąć pod uwagę usterki naszego auta.

Produkcja części samochodowych w Polsce

Sektor motoryzacyjny to dynamiczna i wiodąca gałąź przemysłu w Polsce. Najwięcej podmiotów prowadzących działalność w tej branży znajduje się na obszarze województwa śląskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i małopolskiego. Na Śląsku odnotowuje się już więcej osób zatrudnionych w branży motoryzacyjnej niż w górnictwie. Obecnie Polska jest jednym z największych producentów części i podzespołów do pojazdów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Niewidzialna wycieraczka czy warto?

Deszczowa aura nie należy do najprzyjemniejszych, dodatkowo jest także sporym utrudnieniem dla kierowców. Dobra widoczność jest niezbędnym warunkiem bezpiecznej jazdy, dlatego ważne jest, by woda z szyb była szybko i skutecznie usuwana. Oprócz doskonale znanych, klasycznych wycieraczek, w sprzedaży dostępna jest tzw. niewidzialna wycieraczka. Czy to produkt idealny, czy zastąpi tradycyjne gumowe pióro? Sprawdzamy, jak działa!