Szyby w samochodzie są ciągle zaparowane — dlaczego?

Polska pogoda jest bardzo wymagająca i może nastręczać kierowcom wielu problemów, jednym z nich jest efekt zaparowanych szyb. Gdy na zewnątrz jest zimno i sucho, praktycznie nie spotykamy się z tym zjawiskiem. Jeśli natomiast wszędzie panuje wilgoć i temperatura powietrza oscyluje koło zera — szyby pokrywają się mgłą, co bardzo ogranicza widoczność. W sprawnym samochodzie klimatyzacja powinna pomóc w tej sytuacji, jeśli jednak problem się nasila — należy wziąć pod uwagę usterki naszego auta.

Produkcja części samochodowych w Polsce

Sektor motoryzacyjny to dynamiczna i wiodąca gałąź przemysłu w Polsce. Najwięcej podmiotów prowadzących działalność w tej branży znajduje się na obszarze województwa śląskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i małopolskiego. Na Śląsku odnotowuje się już więcej osób zatrudnionych w branży motoryzacyjnej niż w górnictwie. Obecnie Polska jest jednym z największych producentów części i podzespołów do pojazdów w Europie Środkowo-Wschodniej.

Niewidzialna wycieraczka — czy może zastąpić zwykłe wycieraczki?

Deszczowa aura nie należy do najprzyjemniejszych, dodatkowo jest także sporym utrudnieniem dla kierowców. Dobra widoczność jest niezbędnym warunkiem bezpiecznej jazdy, dlatego ważne jest, by woda z szyb była szybko i skutecznie usuwana. Oprócz doskonale znanych, klasycznych wycieraczek, w sprzedaży dostępna jest tzw. niewidzialna wycieraczka. Czy to produkt idealny, czy zastąpi tradycyjne gumowe pióro? Sprawdzamy, jak działa!