Wycieraczki szkieletowe i bezszkieletowe
Wycieraczki szkieletowe - są to wycieraczki klasyczne i bardzo popularne. Gumowa część wycieraczki zamocowana jest w metalowej ramie tworzącej układ dociskowy. Posiadają cztery zaawansowane profile dopasowane do różnych rodzajów szyb i pojazdów. Możemy zdecydować się na różne systemy montażowe oraz dostosowane do naszych potrzeb opcje zacisków. Posiadają osiem równo rozmieszczonych punktów docisku. Ich zaletą jest mocne ramie wykonane w całości z metalu. Są idealnym rozwiązaniem do starszych aut lub klasycznych modeli, które głównie poruszają się po mieście. Są dobrym wyborem dla kierowców, którzy preferują spokojną jazdę i nie wyruszają w dalsze trasy, które wymagają rozwinięcia większych prędkości. Doskonale spełniają swoją funkcję w czasie obfitych opadów śniegu. Metalowe części są jednak narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, więc poddawane są procesom, które przedłużają ich żywot, na przykład cynkowaniu, proszkowaniu czy lakierowaniu. Ich zaletą jest również niewygórowana cena oraz trwałość i wydajna konstrukcja. Możemy zdecydować się na ten rodzaj wycieraczek, gdy jesteśmy właścicielami auta z dość mocno zaokrągloną przednią szybą.
Wycieraczki bezszkieletowe - inaczej płaskie lub bezprzegubowe. Pióra tych wycieraczek nie są umieszczane w ramie, ale montowane są bezpośrednio do ramienia. Nie posiadają metalowych opraw, wykonane są z giętkiego i elastycznego materiału. Przylegają ściśle i równo do każdej szyby dzięki równomiernemu dociskowi na całej długości. Ich zaletą jest zmniejszona powierzchnia minimalizująca szum powietrza. W nowych modelach producenci fabrycznie montują ten typ wycieraczek. Modele bezszkieletowe są idealne podczas jazdy z większą prędkością. Mogą być dodatkowo wyposażone w docisk aerodynamiczny, co daje nam połączenie dobrych wartości wycierania przy różnych prędkościach. Podczas silnych podmuchów wiatrów nie musimy się obawiać, że nagle oderwą się nam od szyby. Są one odporne na przymarzanie oraz łatwo odłączyć je od przymrożonej szyby, sprawia to, że są idealne na porę zimową. Są dość dyskretne i nie rzucają się w oczy co stanowi atrakcyjny element każdego pojazdu. Aerodynamiczny profil sprawia, że świetnie radzą sobie nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych. Najchętniej wybierane są przez właścicieli samochodów z klasy średniej i wyższej.
Wycieraczki hybrydowe - połączenie dwóch znanych technologii
Wycieraczki hybrydowe - jest to połączenie zalet obu wcześniej wymienionych wycieraczek. Wyróżnia je całkowicie zasłonięte pióro zintegrowane z ramieniem z dodatkowym wzmocnieniem. Cechują się bezkompromisowym dociskiem podczas dużych prędkości oraz dobrymi właściwościami czyszczenia podczas jazdy miejskiej. Bardzo łatwy montaż w ramieniu wycieraczki powoduję, że zyskują one coraz większe zainteresowanie. Są bardzo wytrzymałe i cechują się długą żywotnością. Wycieraczki samochodowe bez utraty właściwości są w stanie wykonać ponad półtora miliona cykli. Ich kolejną zaletą jest atrakcyjny wygląd. Niskoprofilowe wycieraczki mają wyrafinowaną konstrukcję z dyskretną i nowoczesną stylistyką. Charakteryzują się najniższą emisją hałasu co wpływa na komfort jazdy, szczególnie przy długich trasach. Rdzeń umieszczony w obudowie wycieraczki gwarantuje doskonałe przyleganie do każdej powierzchni szyby. Pojawiają się tu również elementy stalowe, które są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez użycie stali galwanizowanej, ocynkowanej stali szlachetnej. Gumy wycieraczki hybrydowej wykonane są z wysokiej jakości kauczuku, zabezpieczone nanopowłoką grafitu. Są idealne dla pojazdów premium.